O nás

ATELIÉR ŽIVÉ PEDAGOGIKY A TVORBY

Navazuje na učení Katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU, odkud přichází základní tým lektorů. Zaměřuje se na rozvíjení individuálních možností osobního projevu a čerpá z hereckých a divadelních přístupů.
Jde nám o autorský přístup k pedagogice jako tvorbě. Věříme, že kultivováním hlasu, řeči, pohybu a psychosomatiky veřejného vystupování mohou účastníci předkládaných kurzů (a zejména učitelé) načerpat mnoho podnětů obnovujících jejich pedagogickou kondici a vědomější rozvíjení osobnostních kvalit.
Živou pedagogiku pojímáme jalo celostní učení a tuto zkušenost nabízíme učitelům (a nejen) v semestrálním vzdělávání kurzu Scholé, které se zaměřuje na experimentální dramatiku, psychosomatiku osobního projevu a zdroje mezilidské komunikace.

Živá pedagogika se neřadí k žádnému ze současných alternativních pedagogických směrů, ale může přivádět k nalézání vlastních postupů. Vychází z předpokladu, že osobní a osobnostní výchova skrze sebepřijetí otevírá naše skryté možnosti a talenty. Prohlubuje možnost vzájemně se pochopit a dorozumět, a tak přirozeně kultivuje schopnost vychovávat druhé. Kondiční zaměření dílen a seminářů pomáhá upevnění sebevědomí budoucím či začínajícím učitelům. Pro učitele v dlouhodobém pedagogickém vytížení může naopak znamenat moment ohlédnutí se za dosavadní praxí a znovuoživení vlastní osobitosti, kterou každý učitel do výuky vkládá.

A nakonec může tento typ zkoušení vést ke svobodné existenci před ostatními a s ostatními. Ať už ve škole, na jevišti, nebo v životě.
Ateliér živé pedagogiky a tvorby najdete v samém srdci Staré Prahy na adrese Husova 9/Zlatá 5, Praha 1, v domě s bohatou historií a jedinečnou energií. Učebny se nacházejí v podkroví (4. n.p.), výtah v domě není. Součástí našeho veřejného prostoru je i café bar se sálem a divadelním a hudebním programem. Venkovní předzahrádka v nádvoří s letním podiem i tajná zahrada ve vnitrobloku poskytují romantická útočiště pro kulturní i gastronomické zážitky.

Těšíme se na Vás!
Eva Čechová a Lucie Kukulová